Čo je to TTR technológia ?

Technológia termotransfer je prenos textu, grafiky cez termotransferovú pásku alebo pomocou termo hlavy na potláčaný materiál.


Rozdiel v tlači je podľa potláčaného materiálu. Pigment nesený na termotransferovej páske (fólii) je odpálený a prenesený na dotláčaný materiál pôsobením tepla a tlaku prostredníctvom tlačovej hlavy elektronickou cestou. Na prenos textu, grafiky cez termotransferovú pásku sa používa ako podkladový materiál papier, polyetylén, textil a pod. Na termo citlivý papier sa text, grafika dotláča priamo termo hlavou v ktorej sa kumuluje teplo a to sa elektronickou cestou prenáša na potláčaný materiál.

 

TTR pásky spĺňajú vysoké nároky na kontrast, farebnú stálosť a oteruvzdornosť.

Pri termotransferovej tlači máme na výber množstvo variácií. Veľkou výhodou je, že text, grafika ktorý sa dotláča je neustále meniteľný s veľkým množstvom mutácií a rýchlou úpravou grafiky. Dotláčať môžeme plno farebné, biele a textilné etikety v kotúčoch. Spomenutou metódou sa dá tlačiť text, grafika, ktorý je dlhý maximálne 390 mm a široký 105 mm. Dotlač sa väčšinou robí čiernou termotransferovou páskou. Je však možné použiť aj modré, červené, zelené, biele a zlaté termotransferové pásky na rôzne potláčané materiály. Rozlíšenie tlače je 200, 300 Dpi. Kvalita tlače zodpovedá kvalite vyrobených samolepiacich etikiet na veľkoplošných zariadeniach. Dotlač je možná len v jednej farbe, alebo opakovane zas v inej.

Výhodou tejto technológie je, že spoločnosti, ktoré majú veľa druhou výrobkov si nemusia zaväzovať finančné prostriedky skladom etikiet. Jednou z možností je, že sa vyrobí jedna podkladová etiketa a tá sa dá dotláčať na rôzne druhy výrobkov. Počty dotlačených etikiet sa upravujú podľa potrieb zákazníka. Technológiu TTR využívajú spoločnosti v každom odvetí.

 

Ponúkame Vám naozaj ideálne riešenie ako si neviazať finančné prostriedky. Aby sme Vás presvedčili o tom, ktorý druh výroby je pre Vás ideálnejší je najlepší osobný kontakt. Kontaktujte nás!

 

 

TTR tlačiareň TTR tlačiareň v pracovnom stave